دوره آموزش انگلیسی به کودکان

محتویات پک انگلیسی چیست؟ و روند آموزش چگونه است؟

در ویدئو مقابل، بصورت کامل محتویات پک انگلیسی و نحوه ی روند کار توضیح داده شده است.

در پکیج آموزش انگلیسی به کودکان با کارتون و شعر، کارتون های با معنی تهیه کرده ام،‌ همچنین نحوه ی استفاده از کارتون برای آموزش به کودکان بسیار مهم است که در طی چندسال تجربه بدست آورده و در اختیار عزیزان علاقه مند قرار داده ام.

علاوه بر کارتون ها، فایل های صوتی دوزبانه، برای بهبود مکالمه آماده شده که به شدت روند یادگیری را راحت تر و سریعتر می کند. و این فایل ها را نیز طبق تجربه، به کارآمد بودن آن ها پی بردم و آن ها را نیز در اختیار شما عزیزان علاقه مند قرار داده ام.

همچنین نکات مهمی برای استفاده ی هدفمند و درست از کارتون ها بایستی بدانید که در قالب فایل ویدئویی در سایت منتشر شده است. می توانید آن را در این صفحه ببینید. می توانید دستورالعمل های گفته شده را در فایل های رایگان اجرا نمایید، درصورت رضایت پکیج کامل را تهیه نمایید.

صرفا جهت تنوع در روند آموزش کودک، بعد از مدتی فلش کارت و کتاب داستان انگلیسی خواهیم داشت. بسیار مهم است که در چه دوره ای و چطور از آن ها استفاده کنیم. که در پکیج بصورت کامل توضیح داده شده است.

فهرست مطالب

دوران طلایی کودک  آموزش کودکم را از چه سنی شروع کنم؟

هدف این دوره دقیقا چیست؟

روند دوره به چه صورت است؟ محتویات پکیج چیست؟

این دوره برای چه رده سنی مناسب است؟ 

چطور دوره را شروع کنم؟ چطور پکیج را تهیه کنم؟

 

 

دوران طلایی کودک  آموزش کودکم را از چه سنی شروع کنم؟

دورانی که کودک شما جذب کارتون های تلویزیون می شود.

دورانی که هیچ مسئولیتی بر عهده ی او نیست، و میتوانند با تمرکز بیشتری روی یک موضوع باشند. مانند آموزش انگلیسی.

هر چقدر کودک کوچکتر است، حتی وظیفه ی انجام تکالیف مدرسه اش بر عهده ی او نیست، و هیچ گونه دغدغه ی فکری ندارد، آن دوران، دوران بسیار طلایی است. کودک روی کارتون های انگلیسی تمرکز بیشتری خواهد داشت. اگر یک شخص بزرگسال یا نوجوان می تواند فقط 2 یا 3 ساعت برای یادگیری وقت داشته باشد، ولی کودک ساعت های خیلی بیشتری را برای دیدن و شنیدن کارتون ها دارد و این موضوع به شدت روند یادگیری را با کیفیت تر و سریع تر می کند.

اگر کودک شما وارد سن مدرسه شده است، به این معنا نیست که نمی تواند انگلیسی یاد بگیرد. توجه داشته باشید، دغدغه ی فکری کودک شما و مسئولیت هایش بسیار کمتر از چندسال دیگرش خواهد بود. پس هرچقدر زودتر آموزش ها را آغاز کنید.

الخصوص چون آموزش ها بصورت کارتون و شعر است، (و این روش بهترین روش شناخته شده است) هر چقدر کودک شما، کم سن تر باشد، اشتیاق بیشتری برای دیدن آن ها خواهد داشت.

برخی از کودکان بزرگتر، برای تماشای کارتون هایی که متوجه دیالوگ ها نمی شوند، کمی مقاومت دارند. و والدین آن ها، ابتدا باید انرژی صرف علاقه مند کردن کودک خود به انگلیسی کنند. و قطعا کودکی که از دوران نوزادی کارتون ها را تماشا کرده است و با آواها و کلمات آشناست این مسائل را ندارد و نسبت به دیگر کودکان، اشتیاق بیشتری برای ادامه نشان می دهند. 

توجه: برای آن دسته از کودکان که برای یادگیری مقاومت دارند و یا اشتیاق کمتری دارند نیز راهکارهایی در این دوره، در نظر گرفته ایم که باعث جلب توجه کودک به تماشای کارتون ها می شود.

 

هدف این دوره دقیقا چیست؟

اولهدف من این بود که کودک در راحت ترین حالت ممکن، در لذت بخش ترین حالت ممکن آموزش ببیند. و نکته اینجاست که هرچقدر راحت و لذت بخش و جذاب باشد، خودِ کودک مشتاق به یادگیری بیشتر خواهد بود. و این یعنی ساعت های زیاد، ماه ها و سالهای زیاد در حال و هوای انگلیسی و یادگیری باقی می ماند و این به معنای سرعت در پیشرفت خواهد بود.

تلاشم این بود که بدون دانستن گرامرهای بی پایان و گیج کننده، بشود روان انگلیسی صحبت کرد. همان طور که هر کودکی از زمان تولدش تا قبل از سن مدرسه، بصورت صحیح زبان مادری اش رو صحبت می کند. آن هم بدون آموزش مستقیم والدین. کودک فقط در معرض صحبت های اطرافیان به زبان مادری اش و یا فارسی بوده است. چرا از همین روش برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده نکنیم؟! و به جای آن بع سراغ گرامرهای فرّار برویم؟ مگر کودک ما زبان مادری یا زبان فارسی را با گرامر یادگرفته است؟

دوم- اصل مهم دیگر برای من، یادگیری انگلیسی از منابع بومی انگلیسی است. این موضوع به تلفظ صحیح جملات و کلمات منجر می شود. در نهایت کودک می تواند به لحجه ی بومی انگلیسی زبانان را صحبت کند.

سوم- اشتیاق، اشتیاق، اشتیاق. اگر این مورد را رعایت کنیم و با مسیرهای غلط اشتیاق یادگیری را از کودک نگیریم، خواهد دید چه نتایج حیرت آوری بدست خواهند آورد. (اینکه چطور اشتیاق کودک را حفظ کنیم به زودی در غالب یک فایل تصویری در سایت قرار خواهم داد. و البته در پکیج جزئیات بیشتری گفته شده است.)

 

روند دوره به چه صورت است؟ محتویات پکیج چیست؟

این پکیج شامل:

 یک: مجموعه ای از کارتون های سطح بندی شده همراه با زیرنویس انگلیسی و معنی فارسی است.

از آنجایی که کارتون ها با زیرنویس و معنی ارائه می شود، این موضوع باعث می شود، والدین بتوانند تشخیص دهند که کلمه ی انگلیسی که در شعر گفته می شود چیست تا آن را با کودک خود تکرار کند و همچنین معنای فارسی این کمک را به شما می کند تا اتلاف وقت نداشته باشید و درگیر پیدا کردن معنای صحیح جملات و اصطلاحات نباشید.

دو: مهمتر ازکارتون ها، دستورالعمل های نحوه ی صحیح و هدفمند استفاده از کارتون هاست. که در اختیار شما قرار می دهیم و شما در منزل طبق این دستورالعمل ها پیش می روید. تا بصورت هدفمند و کارآمد کودک پای تماشای کارتون ها باشد.

سه: سی و چهار قسمت از مجموعه ناستیا و پدرش که دو قسمت از این مجموعه ی پرطرفدار بصورت رایگان در سایت قرار داده شده است.

چهار: مکالمه های دوزبانه ی پرکاربرد بین مادر و فرزند، بصورت فایل های صوتی درون پکیج قرار داد. و بصورت مرحله ای می بایست استفاده کنید. تا آرام آرام با کلمات ساده و راحت (در ابتدا) با کودک خود مکالمه کنید. اینکار برای مکالمه ی کودک بسیار ثمربخش است. و بعد از مدتی شاهد خواهید بود که مادر و کودک دوزبانه خواهیم داشت. البته هدف ما کودکان هستند ولی به دلیل حضور پررنگ مادران در کنار فرزندانشان و اینکه والدین نیز در معرض شنیدن و تمرین هستند، زبان انگلیسی آن ها نیز به مراتب بهبود میابد.

پنج: کاربرگ ها، استفاده از کاربرگ هایی که تمرکز روی لیسنینگ کودکان دارد، محکی خواهد بود تا میزان یادگیری کودک را بسنجید و به دلیل داشتن نقاشی و رنگ آمیزی کودکان علاقه ی بیشتری برای حل آن ها دارند، همچنین هدف از تماشای کارتون هارا بهتر درک می کنند.

شش: پیشنهادها و ایده هایی که برای افزایش کیفیت آموزش و جلب توجه کودک، بسیار مؤثر خواهد بود. این ایده ها برای تنوع و گهگاهی مورد استفاده قرار می گیرد، منبع اصلی آموزش، کارتون های همیشه جذاب است. پیشنهاد هایی مثل داستان سرایی کودک، استفاده از کتاب داستان ها و فلش کارت ها و.. 

این نکته را مدنظر داشته باشید که نحوه ی استفاده از فلش کارت ها بسیار مهم است. ما با آن ها بازی های زیادی می توانیم اجرا کنیم. که در قالب فایل تصویری توضیح داده شده است.

 

این دوره برای چه رده سنی مناسب است؟ 

از بدو تولد تا بزرگسالی.

نوجوانان و بزرگسالان عزیز هم که به تماشای کارتون و انیمیشن علاقه دارند نیز می توانند در این دوره شرکت کنند، به دلیل اینکه آن ها با میل و رغبت خودشان، برای یادگیری زبان انگلیسی، اقدام کرده اند، درصورت متعهد بودن و ادامه دادن، سرعت پیشرفت بیشتری خواهند داشت.

برای نوزادان دوست داشتنی هم از فایل های صوتی شروع می کنیم، زیرا تماشای تلویزیون برای نوزادان مضر است. و سعی می کنیم فقط در معرض شنیدن جملات انگلیسی قرار گیرند و در عین حال فایل های صوتی دوزبانه که تهیه شده است، والدین از آن ها استفاده می کنند تا با کودک خود (هرچند کم و جزئی) به انگلیسی مکالمه کنند.

 

چطور دوره را شروع کنم؟ چطور پکیج را تهیه کنم؟

درصورتی که هنوز پکیج کامل را تهیه نکرده اید. می توانید کارتون های دوره رایگان را از نوار سمت چپ دانلود نمایید. توجه داشته باشید فایل های رایگان سطح بندی ندارد.  فقط کارتون های داخل پکیج بصورت سطح بندی و کامل هستند، همچنین در دوره غیر رایگان، علاوه بر کارتون ها و مجموعه ناستیا، فایل های صوتی دوزبانه و کاربرگ ها نیز وجود دارد.

برای تهیه پکیج کامل آموزش انگلیسی به کودکان با شعر انگلیسی می توانید به دو روش عمل کنید، یا وارد صفحه فروش شده و فرایند خرید را انجام دهید و یا مبلغ 370000 (سیصد و هفتاد هزار تومان) به شماره حساب (5047061041380102 بانک شهر به نام زلیخا جهانگیری) واریز نمایید و تصویر فیش واریزی را به شماره موبایل 09330546721 ارسال نمایید. تا لینک های دانلود برای شما ارسال شود.

این پکیج اولیه است که بسته به سن، میزان توانایی و تمرین کودکان، چیزی حدود 4 تا 10 ماه طول می کشد.

و حتما فایل تصویری نحوه ی درست استفاده از کارتون ها را مشاهده کنید و طبق گفته های آن پیش بروید. 

در صورتی که سوالی دارید می توانید در بخش نظرات همین صفحه بپرسید و یا به شماره تماس ما در واتساپ پیام دهید و یا تماس بگیرید.

اگر آموزه ها مفید بود، امتیاز دهید😊
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

89 − 84 =