روش درست استفاده از کارتون ها
برای آموزش انگلیسی به کودکان

برای یادگیری انگلیسی با کارتون ها، صرفا تماشای آن ها کافی نیست. برای استفاده ی هدفمند از کارتون ها، می بایست مواردی را رعایت کنید و کارهایی انجام دهید که توضیحات آن بصورت کامل در ویدئو آمده است.

در این فایل صوتی بصورت کامل، محتویات دوره و روند آموزش هارا توضیح دادم.
همچنین در زیر تصاویری از دوره را می توانید مشاهده می کنید:
روی تصاویر کلیک کنید تا بزرگتر شوند

توضیحات بیشتر محصولات ارائه شده در سایت:

– پک ماجرای ناستیا و پدرش

– پک کارتون های کاربردی

– آموزش کتاب Big English

– دوره ی کامل و جامع

به توضیحات کاملی از هر پک می پردازیم:

– پکیج کارتون های انگلیسی

در این مجموعه، سعی کرده ام کارتون هایی که مکالمه های کاربردی و سودمند برای آموزش کودک نیاز است، قرار دهم. همچنین کارتون هایی که برای کودکان جذاب باشد تا برای طولانی مدت ادامه دهند.

همچنین سعی کردم کارتون هایی که عبارت های کاربردی دارند را، از ارائه دهنده های مختلف در پک قرار دهم. تا کودک آن را بهتر بیاموزد. برای مثال در آموزش رنگ ها، سه کارتون در پک قرار دارد، هرکدام با لحن و ریتمی متفاوت، و البته در هر کدام مثال هایی که برای رنگ ها زده شده، متفاوت است و کودک کلمات بیشتری را می آموزد.

 پکیج انگلیسی ماجرای ناستیا و پدرش

در این مجموعه دختری به نام ناستیا همراه پدرش، کلیپ های جذابی تولید می کنند. در این کلیپ ها مکالمه های نسبتا کم ولی کاربردی بین پدر و دختر ردو بدل می شود. این مکالمات در واقع مکالماتی روزمره است، که کودک می آموزد و اکثر اوقات خود را جای شخصیت اصلی تصور می کند و دیالوگ ها را در موقعیت تکرار می کند. به دلیل جذابیت این مجموعه، کودکان تمایل زیادی به تماشای آن دارند. و کاملا نامحسوس جملات انگلیسی را در موقعیت می آموزند. منظورم از «در موقعیت آموختن» این است که، وقتی در فیلم، ناستیا می ترسد، می گوید :I’m Scared و کودک متوجه می شود، آنچه ناستیا بیان کرده، یعنی چی! و زمانیکه خودش از چیزی می ترسد و یا در بازی هایش، این عبارت انگلیسی را استفاده می کند.

همچنین بخاطر ارتباط خوبی که کودک با این فیلم و این شخصیت برقرار می کند، زندگی ناستیا را تصویرسازی و بازی می کند و در حین بازی دیالوگ های او را تکرار می کند. در واقع ادای او را در می آورد. و این یعنی شروع انگلیسی صحبت کردن!

همچنین این مجموعه، بخاطر آموزش غیرمستقیم بودن آن، کودک احساس نمی کند که در معرض آموزش است و مقاومتی نشان نمیدهد و به میل خودش، بارها تماشا می کند و عبارت هایی با گرامر صحیح را با تلفظ صحیح می آموزد.

 چند قسمت از این مجموعه بصورت رایگان در سایت قرار دارد.

نکته: هردو پک فیلم و کارتون، بصورت زیرنویس فارسی و انگلیسی است. و والدین می توانند با مشاهده ی زیرنویس آن ها متوجه دیالوگ ها شوند و به کودکان خود توضیح دهند و البته همان دیالوگ ها را در موقعیت با فرزند خود استفاده کنند.

– آموزش کتاب Big English

مدت ها بود پیگیر چنین کتابی بودم که اولا بشود بصورت خودآموز خواند و انگلیسی یاد گرفت، چون اکثر کتاب ها نیاز به معلم مسلط به انگلیسی دارند. و دوما ابتدا تمرکز آن روی لیسنینگ و اسپیکینگ باشد، نه نوشتن و خواندن حروف! و این کتاب با در نظر گرفتن این روش، با تمرین های بسیار جذاب و کاربردی و با نقاشی و شعر، بصورت قدم به قدم مباحث را به کودک می آموزد. بعد از اینکه این کتاب را برای شاگردانم تهیه کردیم و باهمدیگر پیش رفتیم، از کاربردی و سودمندبودن آن مطمئن تر شدم و تصمیم گرفتم آن ها را در اختیار دیگر عزیزان علاقه مند هم قرار دهم. ویدئوهایی آماده کرده ام،  قدم به قدم تمرینات کتاب را توضیح داده ام و جملات را ترجمه کردم و تمام اینها و نحوه ی تدریس کتاب Big English  را در اختیار والدین قرار میدهم، و والدین به راحتی با فرزندانشان تمرینات را حل می کنند.

این کتاب در هشت سطح ارائه شده است، که منبع کاملی برای تقویت دایره لغات کودکان، با تلفظ صحیح در خلال تمرینات جذاب است.

دوره ی کامل و جامع

با اطمینان خاطر میگویم محال است کودکی وارد این دوره شود و انگلیسی یاد نگیرد. در اصل در پایان دوره، ما مادرو کودک دوزبانه خواهیم داشت.

در این دوره، علاوه بر آموزش کتاب Big English، کارتون های انگلیسی و مجموعه ی ناستیا، تمرینات کاربردی و جذاب برای کودک آماده کرده ام، برای تقویت مکالمه. فایل های صوتی دوزبانه ای برای تقویت مکالمه ی مادر و فرزند و بازی با فلش کارت ها و نحوه ی بازی. و ارائه ی تجربیاتم برای رفتار و نوع تمرین با کودک که در مسیر انگلیسی باقی بماند و همچنان با اشتیاق ادامه دهد.

در این دوره، در هر مرحله و زمان، یک روش را برای آموزش انگلیسی پیش می رویم. گاهی می بایست کودکان فقط فیلم و کارتون تماشا کنند، دوره ای باید به سراغ کتاب ها برویم، دوره ای به سراغ فلش کارت ها، و دوره ای تمرینات مکالمه و فایل های صوتی دوزبانه. هر کدام می بایست در زمان مناسب انجام گردد تا نتیجه بخش باشد، که زمان هر کدام در دوره گفته شده است. ترکیبی از فعالیت ها برای کودک داریم زیرا هرکدام از این ها به تنهایی بعد از مدتی جذابیت خود را از دست می دهد و ما می بایست راهکاری جدید ارائه دهیم تا کودک را در مسیر حفظ کنیم.

بطور کلی در این دوره، من منابع کامل و جامع در اختیار مادر قرار می دهم، تا به راحتی، و در آرامش، و با کیفیت خیلی خیلی بهتری، به فرزند خود انگلیسی بیاموزد. در اصل در این دوره، معلم اصلی بچه ها، فیلم ها و کارتون ها و کتاب ها و منابعی هستند که به زبان اصلی ارائه می شوند. به این ترتیب علاوه بر اینکه اشتیاق کودک برای یادگیری حفظ می شود، کودک از بومی های انگلیسی، تلفظ و جمله بندی صحیح را می آموزد.

کدام پک را تهیه کنم؟

بسته به موقعیت و شرایط فرزندتان می توانید پک مناسب را تهیه کنید. درصورتی که هرکدام از این پک ها را در زمان مناسب استفاده کنید، بسیار کاربردی خواهد بود.

پیشنهاد اول و با اطمینان من، شرکت در دوره است، که تمام تجربیاتم و باید و نباید های کار با کودکان را در آن ارائه کرده ام. و از نتیجه بخش بودن آن اطمینان صددرصد دارم.

برای پیشنهاد های بعدی:

درصورتی که برای اولین بار است برای کودکتان آموزش های انگلیسی تهیه می کنید، حتما از پک کارتون ها شروع کنید. سپس بعد از مدتی که تماشای کارتون ها برای کودک عادی شد، به سراغ مجموعه ی ناستیا بروید. زیرا جملات بیشتری برای آموزش در کارتون ها وجود دارد. و در نظر داشته باشید، بخاطر علاقه ی زیاد کودکان به ماجرای ناستیا، سعی کنید از این مجموعه به عنوان تنوع در آموزش ها استفاده کنید. تا کودک طولانی مدت در آموزش ها بماند و در کل قصدمان این است که این مسیر برای کودک همیشه جذابیت خود را داشته باشد. به شخصه از مجموعه ی ناستیا به عنوان حفظ کودک در مسیر آموزش انگلیسی استفاده کرده ام. همچنین برای کودکانی که به آموزش انگلیسی علاقه نداشته اند و یا مقاومت نشان میدادند،  باعث میشد کودک به انگلیسی به شدت علاقه مند شود.

دوستانی که فرزندانشان از کارتون های زبان اصلی سایت های دیگر استفاده کرده اند و درحال حاضر برای تماشای کارتون ها مقاومت نشان می دهند و دیگر تماشا نمی کنند، بدون شک ماجرای ناستیا برای کودک شما مفید خواهد بود. برای اطمینان میتوانید قسمت های رایگان از این مجموعه که در سایت وجود دارد را برایشان دانلود و پخش کنید، و فراموش نکنید، طوری وانمود نکنید که این مجموعه برای آموزش او است، صرفا طوری وانمود کنید که انگار کلیپ های جذاب یافته اید و دوست دارید در کنار همدیگه تماشا کنید، و کودک متوجه نشود که این مجموعه برای آموزش او است. در صورتی که کودکتان اشتیاق نشان داد، می توانید مجموعه ی آن را خرید و دانلود نمایید.

علاوه بر یکی از این دو پکی که تهیه می کنید، ویدئوهایی که در آن ها نحوه ی استفاده از کارتون ها گفته ام را تماشا کنید و سعی کنید طبق آن گفته ها عمل کنید.

بعد از مدتی (ماه ها) که کودک کارتون و فیلم ها را تماشا کرد و به انگلیسی، آواها و صداها آشنا شد، به سراغ پک کتاب Big English  بروید.

دوران طلایی کودک – آموزش کودکم را از چه سنی شروع کنم؟

دورانی که کودک شما جذب کارتون های تلویزیون می شود.

دورانی که هیچ مسئولیتی بر عهده ی او نیست، و میتوانند با تمرکز بیشتری روی یک موضوع باشند. مانند آموزش انگلیسی.

هر چقدر کودک کوچکتر است، حتی وظیفه ی انجام تکالیف مدرسه اش بر عهده ی او نیست، و هیچ گونه دغدغه ی فکری ندارد، آن دوران، دوران بسیار طلایی است. کودک روی کارتون های انگلیسی تمرکز بیشتری خواهد داشت. اگر یک شخص بزرگسال یا نوجوان می تواند فقط 2 یا 3 ساعت برای یادگیری وقت داشته باشد، ولی کودک ساعت های خیلی بیشتری را برای دیدن و شنیدن کارتون ها دارد و این موضوع به شدت روند یادگیری را با کیفیت تر و سریع تر می کند.

اگر کودک شما وارد سن مدرسه شده است، به این معنا نیست که نمی تواند انگلیسی یاد بگیرد. توجه داشته باشید، دغدغه ی فکری کودک شما و مسئولیت هایش بسیار کمتر از چندسال دیگرش خواهد بود. پس هرچقدر زودتر آموزش ها را آغاز کنید.

الخصوص چون آموزش ها بصورت کارتون و شعر و مجموعه ی ناستیا است، (و این روش بهترین روش شناخته شده است) و کتاب هایی با تمرین ها و نقاشی های جذاب هر چقدر کودک شما، کم سن تر باشد، اشتیاق بیشتری برای دیدن آن ها خواهد داشت.

برخی از بچه های بزرگتر، برای تماشای کارتون هایی که متوجه دیالوگ ها نمی شوند، کمی مقاومت دارند. و والدین آن ها، ابتدا باید انرژی صرف علاقه مند کردن کودک خود به انگلیسی کنند. و قطعا کودکی که از دوران نوزادی کارتون ها را تماشا کرده است و با آواها و کلمات آشناست این مسائل را ندارد و نسبت به دیگر کودکان، اشتیاق بیشتری برای ادامه نشان می دهند. 

توجه: برای آن دسته از کودکان که برای یادگیری مقاومت دارند و یا اشتیاق کمتری دارند نیز راهکارهایی وجود دارد، در خطوط بالاتر، قسمت : کدام پک را تهیه کنم؟ را مطالعه بفرمائید.

هدف این دوره ها دقیقا چیست؟

اول– هدف من این بود که کودک در راحت ترین حالت ممکن، در لذت بخش ترین حالت ممکن آموزش ببیند. و نکته اینجاست که هرچقدر راحت و لذت بخش و جذاب باشد، خودِ کودک مشتاق به یادگیری بیشتر خواهد بود. و این یعنی ساعت های زیاد، ماه ها و سالهای زیاد در حال و هوای انگلیسی و یادگیری باقی می ماند و این به معنای سرعت در پیشرفت خواهد بود.

تلاشم این بود که بدون دانستن گرامرهای بی پایان و گیج کننده، بشود روان انگلیسی صحبت کرد. همان طور که هر کودکی از زمان تولدش تا قبل از سن مدرسه، بصورت صحیح زبان مادری اش را صحبت می کند. آن هم بدون آموزش مستقیم والدین. کودک فقط در معرض صحبت های اطرافیان به زبان مادری اش و یا فارسی بوده است. چرا از همین روش برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده نکنیم؟! و به جای آن به سراغ گرامرهای فرّار برویم؟ مگر کودک ما زبان مادری یا زبان فارسی را با گرامر یادگرفته است؟

دوم اصل مهم دیگر برای من، یادگیری انگلیسی از منابع بومی انگلیسی است. این موضوع به تلفظ صحیح جملات و کلمات منجر می شود. در نهایت کودک می تواند به لحجه ی بومی انگلیسی زبانان را صحبت کند.

سوم– اشتیاق، اشتیاق، اشتیاق. اگر این مورد را رعایت کنیم و با مسیرهای غلط اشتیاق یادگیری را از کودک نگیریم، خواهد دید چه نتایج حیرت آوری بدست خواهند آورد.

این دوره برای چه رده سنی مناسب است؟ 

از بدو تولد تا بزرگسالی.

نوجوانان و بزرگسالان عزیز هم که به تماشای کارتون و انیمیشن علاقه دارند نیز می توانند در این دوره شرکت کنند، به دلیل اینکه آن ها با میل و رغبت خودشان، برای یادگیری زبان انگلیسی، اقدام کرده اند، درصورت متعهد بودن و ادامه دادن، سرعت پیشرفت بیشتری خواهند داشت.

برای نوزادان دوست داشتنی هم به دلیل اینکه تماشای تلویزیون برای آن ها مضر است سعی کنید کودک فقط در معرض شنیدن کارتون ها قرار گیرد.

چطور پک ها را تهیه کنم؟

برای تهیه پک می توانید به دو روش عمل کنید:

1- وارد صفحه ی خرید شوید و فرایند خرید را انجام دهید، بعد از اتمام خرید، لینک دانلود برایتان به نمایش درخواهد آمد.

2- مبلغ پک مورد نظر را به شماره حساب (5047061041380102 بانک شهر به نام زلیخا جهانگیری) واریز نمایید و تصویر فیش واریزی را به شماره موبایل 09330546721 ارسال نمایید. تا لینک های دانلود برای شما ارسال شود.

در صورتی که سوالی دارید می توانید در بخش نظرات همین صفحه بپرسید و یا به شماره تماس ما در واتساپ پیام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید